Які предмети не можна змивати в унітаз.
Які предмети не можна змивати в унітаз.
Щодня працівники КП «Гайсинводоканал» ліквідовують каналізаційні засмічення. Причиною засмічень є порушення споживачами правил користування каналізаційною мережею. За вересень 2024 р. до КП «Гайсинводоканал» надійшло 45 звернень від мешканців з проханням прочистити каналізаційні мережі.
Мережі водовідведення, призначені для забезпечення безперебійного відведення господарсько-побутових стічних вод. Причиною засмічень, у більшості випадків, є порушення споживачами правил користування каналізацією. Треба пам`ятати, що каналізаційна система не розрахована на утилізацію сміття і викидати в неї тверді побутові відходи категорично заборонено.
Гайсинчани часто нехтують правилами користування каналізацією та використовують унітаз, як смітник. Як наслідок, у каналізаційних системах опиняється купа сміття, яка завдає неабиякої шкоди.
Навіть мілке та нешкідливе, на перший погляд, сміття, яке потрапляє в каналізаційну мережу через унітаз може зупинити роботу мережі водовідведення.
Які ж предмети, у жодному разі, не можна кидати в каналізацію, щоб не створити проблеми собі і сусідам:
-
Зубна нитка, волосся з гребінця - волоски з гребінця і шерсть домашніх тварин можуть прилипати до інших предметів і одного разу це призведе до засмічення!
-
Шкаралупа від яєць - на гострі шматочки нанизується сміття, і одного разу все це може обернутися аварією.
-
Наповнювач для котячого туалету - тирса і наповнювач для котячого туалету вбирає вологу і розбухає, може злипнутися і перетворитися в ком, який призведе до засмічення.
-
Паперові рушники - рушники мають більш щільну структуру в порівнянні з туалетним папером. Через це вони гірше розчиняються або зовсім не розчиняються у воді і можуть спровокувати засмічення.
-
Вологі серветки - у виробництві вологих серветок використовують синтетичні матеріали, які у каналізаційній трубі не розтануть і не розчиняться, і навіть не розірвуться, а навпаки спровокують затор.
-
Жир - навіть жир зі сковороди може перетворитися в ком в каналізації, оскільки він не розчиняється в холодній воді.
-
Залишки їжі і чайна заварка - вона потрапляє в вигини труб і застряє там. Те ж саме стосується і залишків їжі типу рису і макаронів, вони розбухають, забиваючи труби.
-
Шкарпетки, панчохи, колготи та інші вироби з капрону - капрон не розчиняється у воді і створює засмічення.
-
Ватяні диски, підгузки і прокладки - вони сильно розбухають у воді і часто стають причиною засмічення.
-
Сигарети та вміст попільнички - не розчиняються у воді та теж стають причиною засмічення.